Aktualności

Karty kredytowe to jedne z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych produktów bankowych. Dają poczucie komfortu i stanowią doskonałe narzędzie uzupełniające w zarządzaniu domowym budżetem. Umiejętne korzystanie z takich kart daje spore korzyści.

Jedna uwaga, którą każdy klient powinien zapamiętać: karta kredytowa  to  dobry produkt tylko wówczas, gdy nauczymy się rozsądnie z niej korzystać.

Po pierwsze, klient powinien bezwzględnie przestrzegać terminów. To znaczy spłacać kartę kredytową – czyli w istocie kredyt – w wyznaczonym przez Bank terminie. W takim wypadku jest to kredyt najtańszy ze wszystkich dostępnych na rynku – jest po prostu  bezpłatny. W przypadku karty oferowanej przez nasz Bank, ten termin wynosi do 52 dni. To oznacza, że  w tym czasie możemy korzystać z karty bez opłat, pod warunkiem, że nie wypłacamy gotówki z bankomatu oraz spłacimy całość zadłużenia z poprzedniego wyciągu.  Mówiąc wprost – do 52 dni żyjemy na koszt naszego banku. I Bank to w pełni akceptuje.

Czas na konkrety!

W sierpniu chcielibyśmy  wyjechać na  wymarzony urlop, a biura podróży  kuszą znakomitymi propozycjami i w dodatku oferują duże rabaty sięgające nawet kilkudziesięciu procent. Niestety, w tym momencie nie dysponujemy pełną kwotą na pokrycie kosztów wyjazdu. Następne wynagrodzenie otrzymamy dopiero za dwa tygodnie, ale wówczas promocji może już nie być i  świetna okazja zniknie nam z tak prozaicznego powodu, jak chwilowy brak gotówki…

Nie zniknie! Przecież  mamy kartę kredytową. Płacimy nią w biurze podróży, pakujemy walizki i ruszamy na  wymarzony urlop, na który tak długo czekaliśmy oraz zasłużyliśmy ciężką pracą przez cały rok. Bawimy się świetnie, a dodatkowo zyskujemy siły do efektywnej pracy przez kolejne dwanaście miesięcy.

A karta? No cóż,  wynagrodzenie trafia na nasze konto w zapowiadanym terminie, a my, już wypoczęci i opaleni, robimy przelew w bankowości elektronicznej i spłacamy całość zadłużenia na karcie kredytowej.

Oglądając zdjęcia z wakacji z satysfakcją, podliczamy, że za wczasy nie zapłaciliśmy nawet grosza ponad to, czego wymagało nasze biuro podróży!

Nie zadowalajmy się  jednym sukcesem. Od naszej karty kredytowej mamy pełne prawo  oczekiwać jeszcze więcej. Korzystajmy z rabatów oraz programu lojalnościowego, możemy przecież taniej kupować w wielu sklepach. Więcej szczegółów na stronie: www:pomorski-bs.pl.